Czarnogóra — piękne miejsce godne uwagi, jeśli liczysz na wyjątkowy urlop

Czarnogóra to jedno z najmłodszych państw europejskich. Powstało dopiero w 2006 roku, kiedy Parlament Czarnogóry starał się o jej niepodległość. Był to moment, w którym został zerwany pakt z istniejącą do tej pory federacją Serbii i Czarnogóry. Warto mieć na uwadze, że w latach 1945-1992 państwo to należało do Jugosławii. Czarnogóra to klimatyczne miejsce, które położone jest nad Morzem Adriatyckim oraz graniczy z popularną wśród turystów Chorwacją. Czy Jest to miejsce, w którym można przeżyć niezapomniany urlop? Z pewnością tak!

Czarnogóra i jej niezapomniane widoki

Czarnogóra jest miejscem, które ludzie podziwiają za najpiękniejsze plaże, które można podziwiać na tle gór, które są przeważającą częścią tego kraju. Do najważniejszych atutów tego państwa należy z pewnością malownicze wybrzeże oraz piękne, słoneczne plaże, które przypadną do gustu osobom lubiącym wypoczywać na słońcu.

Choć do niedawna mało było słychać o Czarnogórze, warto mieć na uwadze, że turystyka rozwinęła się tutaj już w latach 80. XX wieku. Niestety toczące się w latach 90. wojny jugosłowiańskie sprawiły, że Czarnogóra i turystyka tego miejsca bardzo ucierpiały. 

Branża turystyczna zaczęła odradzać się dopiero po 2000 roku. Nie da się ukryć, że turystyka jest jedną z ważniejszych gałęzi rozwoju tego państwa i szansą na rozwój tamtejszej gospodarki. Nic zatem dziwnego, że władze Czarnogóry starają się przyciągnąć nie tylko turystów, ale także zagranicznych inwestorów. Niestety brak autostrad i kiepska jakość dróg lokalnych, które nie spełniają europejskich standardów, mogą odstraszać.

Samolotem czy samochodem?

Decydując się na wakacje w Czarnogórze, wiele osób zastanawia się, czy jechać samochodem, czy lecieć samolotem. Okazuje się, że mimo dróg nie najlepszej jakości, wielu Polaków wybiera tę pierwszą opcję. Zapewne na popularność Czarnogóry ma także wpływ Chorwacji, w której Polacy uwielbiają spędzać wakacje. Warto mieć na uwadze, że z chorwackiego Dubrownika do Czarnogóry mamy zaledwie 15 km — żal nie skorzystać, prawda?

About the Author

You may also like these

No Related Post